Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, nükleer santral yapımıyla ilgili Rusya ile imzalanan hükümetler arası anlaşmanın onaylanması ve Yenilenebilir Enerji Kanunu nu (YEK) TBMM tatile girmeden çıkartmayı hedeflediklerini bildirdi.

 

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Hasan Ali Çelik başkanlığındaki TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu üyeleriyle Maden Tetkik Arama (MTA) Genel Müdürlüğü lokalinde kahvaltı yaptı.

 

Kahvaltının ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Yıldız, TBMM Enerji Komisyonu üyeleriyle zaman zaman bir araya geldiklerini, bugünkü kahvaltıda da enerji sektöründeki gelişmeleri değerlendirdiklerini söyledi.

Törenlerin ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Yıldız, bir gazetecinin Meclis tatile girmeden Doğalgaz Piyasası Kanunuyla ilgili konuların gündeme gelip gelmeyeceği yönündeki sorusu üzerine, şu anda Meclis te Nükleer santral yapımıyla ilgili hükümetler arası anlaşmanın onaylanması, Yenilenebilir Enerji Kanunu (YEK), enerji KİT leri arasındaki alacak-borç mahsuplaşması konularıyla ilgili düzenlemelerin bulunduğunu, nükleer ve YEK i Meclis tatile girmeden çıkartmayı hedeflediklerini, enerji KİT leriyle ilgili düzenlemenin ise yeni döneme kayabileceğini söyledi. AA / 14.07.2010

-.-

www.solar-academy.com

www.solar-bazaar.com

www.solar-santral.com

BU BÖLÜMDEKİ DİĞER BAZI BAŞLIKLAR