İnci Akü, Güneş Enerji Teknolojileri Fuarı Intersolar’da Yerini Aldı!

İnci Akü, 4-6 Haziran 2014 tarihlerinde, Almanya’nın Münih kentinde gerçekleşen Intersolar Avrupa Fuarı’na katıldı. Güneş Enerji Teknolojileri alanında düzenlenen fuarda İnci Akü, yenilenebilir enerji ve kesintisiz güç kaynakları için ürettiği İnci Battery Gel Serisi ve İnci Battery Stasyoner aküleriyle yer aldı.

 

Sektörünün en büyük Türk sermayeli markası ve ihracat lideri İnci Akü, birçok farklı kıta ve ülkede katıldığı fuarlara bu kez dünyanın en büyük Güneş Enerji Teknolojileri Fuarı Intersolar Avrupa Fuarı’nı ekledi. Fuar 4-6 Haziran 2014 tarihleri arasında Almanya’nın Münih kentinde düzenlendi. 90 bin metrekare alanda, 1.000’den fazla katılımcıyla gerçekleşen fuar, yaklaşık 50 bin kişi tarafından ziyaret edildi. Fuarda, 26 metrekarelik alanıyla yer alan İnci Akü, yenilenebilir enerji sistemlerinde kullanılan İnci Battery Gel Serisi ve İnci Battery Stasyoner akülerini tanıttı.

 

Güneş enerjisi ve teknolojileri konusunda dünyanın en geniş kapsamlı ve büyük fuarı olan Intersolar’da fotovoltaikler, Güneş’ten enerji üreten teknolojiler, enerji depolama sistemleri ve termal güneş enerji teknolojisi konularına odaklanıldı. Özel tasarlanmış jel elektrolit yapısı ile kısa sürede şarj olan yüksek performanslı İnci Battery Gel Serisi, fuarda büyük ilgi gördü. Yine İnci Battery Stasyoner aküler de ani güç kesintilerinin yaratacağı sorunlara karşı özel tasarlanmış yapısıyla ziyaretçilerden tam not aldı.

 

İnci Akü’nün Intersolar Avrupa Fuarı’nda yer almasına ilişkin değerlendirmede bulunan İnci Akü Pazarlama Müdürü Damla Arkan, “Geleceğin en önemli enerji kaynağı olan yenilenebilir güneş enerjisi için Münih’teki Intersolar Avrupa Fuarı’nda sergilediğimiz özel olarak tasarlanmış İnci Battery Gel Serimiz ve İnci Battery Stasyoner akülerimiz ziyaretçilerden büyük beğeni topladı. İnci Akü’yü global bir marka olma yolunda dünyanın dört bir yanında tüketicilerle buluşturmak ve büyük bir ilgiyle karşılanmaktan ötürü mutluluk duyuyoruz.” dedi.

www.enerjigazetesi.com

10.06.2014

 

BU BÖLÜMDEKİ DİĞER BAZI BAŞLIKLAR