Atık Su Arıtma Tesisinde Güneş Pilleri ile Elektrik Enerjisi Üretimi İçin İhale Süreci Tamamlandı

 

Ahiler Kalkınma Ajansı tarafından 2012 yılı Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında destek gören projeler arasında yer alan ve Nevşehir Belediyesi Strateji Geliştirme Müdürlüğü tarafından hazırlanan "Nevşehir Atık Su Arıtma Tesisinde Güneş Pillerinden Elektrik Üretim Projesi" nin ihale süreci sona erdi.

 

Kapadokya İl Özel İdareleri ve Belediyeler Birliği`nin başvuru sahipliğinde, Nevşehir Belediyesi`nin iştirakçi ve ODTÜ-Güneş Enerjisi Araştırma ve Uygulama Merkezi (ODTÜ-GÜNAM)`nin ortak olarak yer aldığı proje ile Nevşehir Belediyesi tarafından 2010 yılı içerisinde hizmete kazandırılan Nevşehir Atık Su Arıtma Tesisinde, güneş pillerinden enerji üretim kaynağı kurulmak suretiyle, yenilenebilir enerji kaynağından elektrik üretimi gerçekleştirilecek.

 

175 kWh kurulu Güce sahip olacak elektrik üretim tesisinde güneş enerjisinden yararlanarak ayda ortalama 20.000 kWh`lik temiz enerji üretiminin sağlanması hedefleniyor.

 

Söz konusu projenin yapımı Ezinç Metal Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi`ne açık ihale usulü ile ihale edilerek sözleşmeye bağlandı.

 

Tesisin 2014 yılı Mart ayı sonunda tamamlanması planlanıyor. NEVŞEHİR (İHA)

www.haberler.com

20.11.2013

 

BU BÖLÜMDEKİ DİĞER BAZI BAŞLIKLAR