Borçlu Resmi Kurumların Elektrikleri Kesildi

Dicle Elektrik, belediyelerin elektrik borçlarının 130 milyon lirayı aşması üzerine, bölgede çok sayıda il ve ilçe belediyesinin elektriğini kesti.

 

Geçtiğimiz günlerde ‘’Borçlarını ödemeyen belediyelerin elektrikleri kesilecek’’ açıklaması yapan Dicle Elektrik, dediğini yaptı ve çok sayıda il ve ilçe belediyesinin elektriğini kesti. Dicle Elektrik, borcunu ödemeyen resmi kurumlar ile köy içme sularının da elektriğini de kesiyor.

 

109 BELEDİYENİN ELEKTRİĞİNİ KESTİ

Dicle Elektrik, bölge genelinde elektrik borcunu ödemeyen 109 belediyenin yanı sıra, borcu bulunan resmi kurum ve köy içme suyu abonelerinin elektriğini kesmek üzere düğmeye bastı. İlk etapta 2 il merkezi ve 18 ilçe merkezinin elektriğini kesildi. Dicle Elektrik, ayrım yapmaksızın bölgede borcu bulunan ve bunu ödemeyen resmi kurumların yanı sıra 400 köye ait içme suyu şebekesinin de elektriğini kesti.

 

BORÇ 130 MİLYON LİRAYI AŞTI

Kısa süre önce düzenlenen basın toplantısında DEPSAŞ Genel Müdürü Neşet Demirbağ, aralarında 3 büyük şehir ile 3 il belediyesinin de yer aldığı bölge genelindeki 109 belediyeden elektrik borcu alacaklarının 130 milyon lirayı aştığını duyurmuştu. Aynı toplantıda köy içme sularına ait elektrik borcunun da 50 milyon liraya yaklaştığını bildiren DEPSAŞ Genel Müdürü Demirbağ, borçlu belediyeler ile köy içme sularına ait elektrik enerjisinin, gerekli borç ödemelerin yapılmaması halinde kesileceğini açıklamıştı.

 

Dicle Elektrik, dediğini yaptı ve cari dönem borçlarının yanı sıra, eski borçlarını yapılandırıp ödeyenlerin haricinde kalan borçlu belediyelerin elektriğini kesmeye başladı. Dicle Elektrik ekipleri, dün Batman Belediyesi’nin yanı sıra Kozluk, Birecik, Siverek ve Akçakale belediyelerinin elektriğini kesti. Borçlarını ödemeleri konusunda daha önce birçok kez uyarılan, ancak gerekli ödemeyi yapmayan Şırnak belediyesinin yanı sıra Şanlıurfa’nın Suruç, Harran, Ceylanpınar, Hilvan, Bozova ve Halfeti, Diyarbakır’ın ise Çermik, Ergani, Dicle, Eğil, Çüngüş, Çınar, Bismil ve Silvan belediyelerinin elektriği de bu gün kesildi.

 

400 KÖY ELEKTRİĞİ KESİLDİ

Dicle Elektrik, toplam 49.4 milyon lirayı bulan ve bu güne kadar ödenmeyen borçları nedeniyle köy içme sularının da elektriğini kesiyor. Bölge genelinde içme suyuna ait elektrik borcu bulunan köylerden, şimdiye kadar 400’ünün elektriği kesildi. Öte yandan, elektrik borcu bulunan bölgedeki tüm resmi kurumların da ayrım yapılmaksızın elektrikleri kesilmeye başlandı. (CİHAN)

www.haberler.com

12.06.2014

 

BU BÖLÜMDEKİ DİĞER BAZI BAŞLIKLAR