Aygaz’dan iklim değişikliği uyarısı

Aygaz, gelecek kuşaklar için daha yaşanabilir bir dünya bırakmak amacıyla “Geleceğe Yol Al” projesini başlattı.

 

Aygaz’ın başlattığı “Geleceğe Yol Al” projesi kapsamında saha etkinlikleri, basın, internet ve sosyal medya yoluyla kamuoyunun iklim değişikliği hakkında bilgilendirilmesi hedefleniyor.

 

www.gelecegeyolal.com internet sitesinde iklim değişikliğinin yarattığı tahribata dikkat çekilirken, Avrupa Birliği tarafından geleceğin yakıtları arasında gösterilen LPG’nin önemine de vurgu yapılıyor.

 

Projenin saha çalışmaları için “Uzay Kapsülü” şeklinde özel olarak tasarlanmış bir eğitim modülü kullanılacak. “Uzay Kapsülü” Ekim ayına kadar 11 kente gidecek. Uzay Kapsülünü ziyaret edenler, çevreye saygılı bir tüketim gerçekleşmediği takdirde olabilecekler hakkında bilgi edinecek.

 

UZAY KAPSÜLÜ EKİM AYINA KADAR 11 İLDE

Saha etkinliklerinde, iklim değişikliğinin olası sonuçlarını etkileşimli olarak anlatmak üzere “uzay kapsülü” şeklinde özel bir eğitim modülü kullanılacak. Gelecekten dünyamıza gelmiş bir uzay aracı olarak kurgulanan uzay kapsülünün içine giren ziyaretçiler, iklim değişikliği sonucunda gelecekte olabilecek felaketler hakkında bilgi edinecek. Ziyaretçilere, kapsül içinde geçirdikleri süre boyunca animasyon videoları ve dokunmatik ekranlar yardımı ile iklim değişikliğine karşı yapabilecekleri konusunda seçenekleri sunulurken, unutulmaz bir deneyim yaşatmak hedefleniyor.

 

UZAY KAPSÜLÜNE İSTİNYE PARK’TA BÜYÜK İLGİ

“Uzay Kapsülü” BUGÜN (19 Temmuz, Cumartesi) Sarıyer İstinye Park’ta ziyaretçileriyle buluştu. Uzay Kapsülü” Ekim ayı sonuna kadar, 11 kente daha ulaşacak. “Uzay Kapsülü’yle”, tüketicilere iklim değişikliğinin çevreye, ekonomiye ve sağlığa verdiği zarar anlatılırken, çevreci ürün olan otogazın yararları ve araç dönüşümlerinin nasıl gerçekleştirileceği konusunda bilgiler aktarılacak.

 

TÜKETİCİLER INTERNET YOLUYLA DA BİLGİLENECEK

Geleceğe Yol Al Projesi ile Avrupa Komisyonu tarafından geleceğin yakıtları arasında gösterilen LPG’ye dikkat çekmeyi hedefleyen Aygaz, proje kapsamında hazırladığı www.gelecegeyolal.com sitesini yayına aldı. İklim değişikliğine yol açan faktörleri ve iklim değişikliğinin çevre, sağlık ve ekonomi üzerinde yaratacağı etkileri anlatan sitede, tüketicilere günlük alışkanlıklarında yapacakları küçük değişikliklerle nasıl büyük bir fark yaratabilecekleri anlatılıyor. Bu kapsamda sitede ulaşımda karbon ayak izini en aza düşürmek için seçeneklerden biri olan otogaz dönüşümüne dikkat çekiliyor.

 

ETKİNLİK YER VE TARİHLERİ

İL

AVM

AKTİVİTE TARİHİ

İstanbul Anadolu

Caddebostan

12 Temmuz 2014

İstanbul Avrupa

Meydan AVM

13 Temmuz 2014

İstanbul Avrupa

İstinyepark

19 Temmuz 2014

İstanbul Avrupa

Bayrampaşa Forum

20 Temmuz 2014

Kocaeli

Outlet

16 Ağustos 2014

Bursa

Kent Meydan

30 Ağustos 2014

İzmir

Forum

06 Eylül 2014

Aydın

Forum

13 Eylül 2014

Adana

M1

20 Eylül 2014

Antalya

5m Migros

27 Eylül 2014

Konya

M1

11 Ekim 2014

Kayseri

Forum

18 Ekim 2014

Samsun

Piazza

25 Ekim 2014

Gaziantep

Forum

01 Kasım 2014

 

http://enerjigunlugu.net

20 Temmuz 2014

 

BU BÖLÜMDEKİ DİĞER BAZI BAŞLIKLAR