İnci Akü, CBÜ ile Teknolojik Gücünü Artırıyor

İnci Akü, Celal Bayar Üniversitesi Deneysel Fen Bilimleri Uygulama ve Araştırma Merkezi ile işbirliği protokolü imzaladı.

 

İnci Akü, Celal Bayar Üniversitesi (CBÜ) Deneysel Fen Bilimleri Uygulama ve Araştırma Merkezi (DEFAM) ile işbirliği protokolü imzaladı. Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından desteklenen Sanayi Tezleri (SANTEZ) Programına 2010`da dahil İnci Akü, Celal Bayar Üniversitesi ile yapılan protokolle Üniversite-Sanayi işbirliği kapsamında yeni projelere imza atmayı hedefliyor.

 

İnci Akü, Celal Bayar Üniversitesi Deneysel Fen Bilimleri Uygulama ve Araştırma Merkezi (DEFAM) ile işbirliği protokolü imzaladı. İmza törenine Rektör Prof. Dr. Mehmet Pakdemirli ile İnci Akü Ar-Ge Merkezi Müdürü Sibel Eserdağ, Ar-Ge Proje Test Müdürü Dr. Sinan Yılmaz, DEFAM Müdürvekili Hülya Durmuş ve DEFAM Müdür Yardımcısı Süleyman Koçak katıldı.

 

İnci Akü Ar-Ge Merkezi Müdürü Sibel Eserdağ, protokol hakkındaki değerlendirmesinde şöyle konuştu: "2010 yılından bu yana SANTEZ programı kapsamında, üniversite-sanayi işbirliği konusunda çalışmalar yürütüyoruz. Gençlere olan güvenimiz ve umutlu bakışımız nedeniyle üniversiteler ile iş birliği içerisinde olmak bizim için çok önemli. Celal Bayar Üniversitesi ile imzaladığımız işbirliği protokolü ile projelerimiz için DEFAM Laboratuvar alt yapısında araştırmalarımızı yapacağız. İnci Akü Ar-Ge Merkezi laboratuvarımızda da, Celal Bayar Üniversitesi proje çalışmalarını yürütebilecek. Sektörel tecrübemizi, üniversite işbirliği ile birlikte daha da güçlendireceğimize ve başarılı projeler üreteceğimize inanıyorum"

 

Sektörün ilk Ar-Ge Merkezine sahip İnci Akü, bugüne dek 61 patent, endüstriyel tasarım ve faydalı modeli ile dikkat çekiyor. Üniversite-sanayi işbirliğine önem veren İnci Akü, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından desteklenen Sanayi Tezleri Programı (SANTEZ) kapsamında ürettiği projelerle, üniversitelerin teoriyi pratiğe dönüştürme konusundaki bilgi birikiminden faydalanıyor. İlk SANTEZ projesini 2010 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi ile gerçekleştiren İnci Akü, Celal Bayar Üniversitesi ile yaptığı protokolle yeni projelere imza atmayı hedefliyor. MANİSA (İHA)

www.haberler.com

11.08.2014

 

BU BÖLÜMDEKİ DİĞER BAZI BAŞLIKLAR