Enerji Bakanlığı`nda rüzgar zirvesi!

Türkiye`de rüzgar enerjisi yatırımlarının önündeki sorunlar, Enerji Bakanlığı’nda düzenlenecek bir zirvede masaya yatırılacak.

 

Rüzgar enerjisi alanındaki yatırımların, gösterilen bütün çabalara rağmen istenilen hıza ve seviyeye ulaştırılamaması, sektörün paydaşlarını harekete geçirdi.

 

Türkiye Rüzgar Enerjisi Birliği (TÜREB) 16 Şubat 2015 pazartesi günü Enerji Bakanlığı’nda Rüzgar sektör buluşması gerçekleştirecek.

 

Toplantıya Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Sayın Taner Yıldız başta olmak üzere, Enerji ve Çevre Komisyonu Başkanları, kamu kurum ve kuruluşlarının yetkilileri, yatırımcıların üst düzey yöneticileri ve TÜREB üyeleri katılacak.

 

Rüzgar sektöründe henüz çözüme kavuşamayan orman ve inşaat izinleri, RES’lere karşı oluşan halk tepkisi, lisans iptalleri ve diğer sorunlar görüşülecek.

 

16 Şubat 2015 Pazartesi günü saat 10:00-13:00 arasında gerçekleştirilecek zirvenin 10:00-11:00 arasındaki açılış konuşmaları bölümü basına açık yapılacak. Toplantı daha sonra basına kapalı olarak devam edecek.

http://enerjigunlugu.net

13 Şubat 2015

 

-.-

 

TÜREB Hakkında

Türkiye Rüzgar Enerjisi Birliği (TÜREB) rüzgar enerjisi ile ilgili bilimsel, teknik ve uygulamalı araştırmaları takip etmek, rüzgar enerji kaynağının kullanımını yaygınlaştırmak için faaliyetlerde bulunmak amacıyla, 10 Şubat 1992 tarih ve 92/2752 sayılı Bakanlar Kurulu kararı ile kurulmuştur.

 

TÜREB, Elektrik İşleri Etüt İdaresi Genel Müdürlüğü (EİE) ve Enerji Bakanlığı`nın koordineli çalışmalarıyla Türkiye Rüzgar Enerjisi potansiyelinin ülke ekonomisine kazandırılması doğrultusunda önemli çalışmalarda bulunmaktadır. Avrupa Rüzgar Enerjisi Birliği (EWEA)`nın üyesi olan TÜREB, rüzgar enerjisi konusunda Türkiye`deki en güçlü sivil toplum kuruluşudur.

Email:  info@tureb.com.tr / Web: www.tureb.com.tr

Şubat 2015

 

BU BÖLÜMDEKİ DİĞER BAZI BAŞLIKLAR