Dünya markaları Solarex İstanbul’da 11.kez buluşmaya hazırlanıyor

Uluslararası Güneş Enerjisi ve Teknolojileri Fuarı Solarex İstanbul 11. güneş buluşmasına hazırlanıyor. 5-7 Nisan 2018 tarihlerinde İstanbul Fuar merkezinde gerçekleşecek fuar, sektör profesyonellerini tekrar bir araya getirecek.

 

İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenecek olan SOLAREX İSTANBUL Fuarı kapılarını 11.kez açmaya hazırlanıyor. Yerli ve yabancı güneş enerjisi dünyasının profesyonellerini ağırlayacak olan fuar, 5-7 Nisan 2018 tarihleri arasında güneş enerjisi sektörünün buluşma noktası olacak.

 

Fuar, sergilenen ürünlerin yanı sıra, Özel Alım Heyetleri ile de geniş iş bağlantılarına imkan tanıyor.

 

Sergilenen ürün ve gerçekleşen etkinliklerle sektörün nabzını tutan SOLAREX İSTANBUL; Avrupa ve Asya bölgelerini birleştiren noktada sektörün en önemli buluşması olarak öne çıkıyor. Yerli ve uluslararası katılımcılar yeniliklerini SOLAREX İSTANBUL fuarında sergiliyor. Yerli ve yabancı katılımcı firmaların, yeni pazarlara ulaşması için, önemli olanaklar sunan SOLAREX İSTANBUL’da; Alım Heyeti programı kapsamında Afganistan, Almanya, Birleşik Arap Emirlikleri, Bulgaristan, Fransa, Gürcistan, Irak, İran, İspanya, İtalya, Kazakistan, Mısır, Suudi Arabistan ve Yunanistan’dan firma yetkililerinin getirilmesi planlanıyor.

 

Solarex İstanbul, seminerleriyle ve panelleriyle de oldukça yoğun geçen bir organizasyon. Ortadoğu ve Asya pazarları için de oldukça dikkat çekici olan fuarda planlanan seminerler ile hem katılımcı firmalara hem de ziyaretçilere temiz enerjinin öneminin anlatılması hedefleniyor.

 

Fuara İlgi Yüksek, Stand Satışları tamamlanmak üzere!

Solarex istanbul Fuarı yetkilileri, Türkiye’de güneş enerjisi yatırımlarındaki hızlanma ve buna ilişkin beklentilerin Fuar’ın önemini artırdığını belirtiyor. Yetkililer, iç pazarın yanı sıra, çevre ülkelerdeki gelişmelerin de Solarex İstanbul’u küresel solar oyuncuları için önemli hale getirdiğinin altını çiziyor.

 

Solarex 2017 çalışmalarının erken başladığını kaydeden yetkililer, ilginin yüksek olduğunu ve stand satışlarının tamamlanmak üzere olduğunu vurguladı. Yenilenebilir enerji kaynaklarının önemi konusunda gerek kamuda gerekse özel sektördeki hassasiyet son yıllarda hızla arttı. Yenilenebilir enerji yatırımlarının hem sayısı hem büyüklükleri giderek artarken, sektöre yönelik etkinlikler de giderek daha çok öne çıkıyor.

 

Yerli ve yabancı katılım

“Yenilenebilir bir dünya için” sloganıyla gerçekleştirilen Solarex İstanbul Fuarı, kamu, özel sektör, akademik isimler ve finans dünyasının profesyonellerini yeniden bir araya getirecek. İstanbul Fuar Merkezi’nin 9 - 10 - 11. Salonlarda gerçekleşecek fuar, üç gün boyunca yerli ve yabancı ziyaretçilerini ağırlayacak. Solarex İstanbul, güneş enerjisi sektörüne yönelik seminer ve panellere de ev sahipliği yapacak. Seminerler, tüm ziyaretçilere açık ve ücretsiz olacak.

 

Türkiye’de, Güneş Enerjisi Konusuna Yoğunlaşan Tek Fuar, Solarex İstanbul

Avrupa’daki ve dünyadaki gelişmeleri yakından takip ettiklerini söyleyen Güneş Enerjisi ve Teknolojileri Fuarı katılımcısı pek çok firma, fuar sayesinde bir araya geldiklerini ve “Solarex İstanbul”da yeni yatırımlar konusunda görüşebildiklerini, bu görüşmeler sonrasında da gelecek yıllarda sektör için olumlu bir takım gelişmeler yaşanacağını belirtiyorlar.

 

Avrupa’nın en güneşli ülkelerinden biri olarak kabul edilen Türkiye’de, güneş enerjisi konusuna yoğunlaşan tek bir fuarın olması, Dünya çapında tanınmış ve Türkiye’de yatırım yapmaya gönüllü çok sayıda dünya markası tarafından da yoğun bir ilgi ile karşılaşıyor. Solarex İstanbul, güneş enerjisi sektörünü ve özellikle güneş alma bakımından zengin olan ülkemizi de, dünya çapında ön plana çıkararak, hak ettiği ilgiyi görmesine sebep oluyor. Güneşlenme alanı oldukça yüksek olan ülkemiz, bu coğrafi özelliği avantaja dönüştürme konusunda en büyük desteği Solarex İstanbul ile alıyor.

http://solarexmagazine.com

 

BU BÖLÜMDEKİ DİĞER BAZI BAŞLIKLAR