Demirdöküm “Sunrol Güneş Enerji Sistemleri” Eğitimlerinin ilk etabını tamamladı

 

DemirDöküm, sadece sertifikalı yetkili satıcı ve satış noktaları tarafından satılabilecek “Sunrol Paket Güneş Enerjisi Sistemleri”nin ilk etap sertifika eğitimlerini tamamladı.

 

DemirDöküm pazara yeni sunduğu; Bozüyük tesislerinde üretilen, Türkiye’nin ilk ve tek sistem Solar Keymark belgeli ürünü Sunrol Solar Sistemlerin Satış ve Montaj Eğitimlerinin ilk etabını Haziran ayında tamamlayarak Yetkili Satıcılarını sertifikalandırdı. Sertifika eğitimleri Bozüyük, Ankara, İzmir, Adana ve Trabzon illerinde, DemirDöküm Yenilenebilir Enerji Ürünleri Şefi Yunus Emre Küçükergör ve DemirDöküm Ar-Ge mühendisleri tarafından gerçekleştirildi.

 

Eğitimlere katılan 160 kişilik DemirDöküm Yetkili Satıcı ve Satış Noktası personeline, 5 gün boyunca toplamda 40 saatlik satış ve montaj eğitimi verildi.

 

İki bölümden oluşan eğitimlerin ilk kısmında; Sunrol paket güneş enerjisi sistemlerinin, roll bond teknolojisi, 56 ısı kanallı kollektörü, %83.6 verim seviyesi, kompakt tasarım ve hızlı montaj imkanı gibi fark yaratan özellikleriyle ilgili bilgilendirici sunuşlar yapıldı.

 

Eğitimlerin ikinci bölümünde ise ürünün montajına yönelik detaylı teorik ve pratik bilgiler verildi. Çatı ve teras uygulamalarına farklı seçenekler sunan Sunrol Paket Güneş Enerjisi sistemlerinin montajının, katılımcılardan oluşturulan ekipler ile 15–20 dakika içerisinde kolaylıkla gerçekleştirilmesi, Yetkili Satıcılar tarafından beğeni ile karşılandı.

Eğitim seminerinin sonunda yapılan sınavları başarı ile tamamlayan katılımcılar, Sunrol Paket Güneş Enerjisi Sistemlerinin satış ve montajını gerçekleştirmeye hak kazandılar. www.gunesdergisi.com / 06 Temmuz 2010

BU BÖLÜMDEKİ DİĞER BAZI BAŞLIKLAR