Dünya enerjiyi depolama derdinde

Yingli Solar Türkiye Genel Müdürü Uğur Kılıç, dünyanın enerji alanındaki en önemli gündem maddelerinin enerji depolama ve verimlilik olduğunu söyledi.

 

Dünyanın önde gelen güneş paneli üreticilerinden Yingli Solar, Almanya’nın Münih şehrinde düzenlenen dünyanın ve Avrupa’nın en büyük güneş enerjisi fuarı Intersolar Europe’a katıldı. Yingli Solar Türkiye Genel Müdürü Uğur Kılıç, Intersolar Europe Fuarı’nın güneş enerjisi sektöründeki profesyonelleri bir araya getiren, dünyanın en önemli etkinliklerinden biri olduğunu ancak Avrupa pazarındaki gelişmeler sebebiyle önceki yıllara göre küçüldüğünü söyledi.

 

Türkiye’den fuara gelen yatırımcıların Yingli Solar’a büyük ilgi gösterdiğini belirten Kılıç, "Türkiye’de yakın zamanda yapılması planlanan güneş enerjisi yatırımları ile ilgili olarak yatırımcılarla önemli görüşmeler yapma fırsatı bulduk. Türk yatırımcılar için olumlu ve somut adımların atıldığı bir fuar oldu. Intersolar’daki toplantılarda hem lisanslı hem de lisanssız elektrik üretimi alanında yapılacak yatırımlarla ilgili umut veren görüşmeler yaptık" dedi.

 

GÜNDEM ENERJİ DEPOLANMASI VE VERİMLİLİK

Uğur Kılıç, Intersolar Fuarı’nda uluslararası pazarlarda yaşanan gelişmeleri takip etme ve sergilenen yenilikçi teknolojileri izleme fırsatı yakaladıklarını sözlerine ekleyerek, dünyanın gündeminde güneşten üretilen enerjinin depolanması ve hibrit sistemlerin geliştirilmesi olduğuna dikkat çekti. Kılıç şöyle devam etti:

 

"Global firmalar, verimliliği arttırıcı ve üretim süreçlerini geliştirici AR-GE çalışmaları yaparken, aynı zamanda yerel çözüm ortaklarıyla da farklı iş modelleri geliştirmeye de önem veriyorlar. Biz de bu fuar süresince çözüm ortaklarımızla yeni iş modelleri geliştirmek üzere faydalı pek çok görüşme yaptık."

 

Yingli Solar, dünyada 30 bölgesel ülke ofisine sahip, kurulduğu tarihten bugüne kadar 90’dan fazla ülkeye 50 milyonun üstünde panel satışı gerçekleştirdi.

http://enerjigunlugu.net

25.06.2015

 

BU BÖLÜMDEKİ DİĞER BAZI BAŞLIKLAR