Elektriksiz 24 saat çalışabilecek ilan anons sistemi

Samsun`un Havza ilçesinde güneş ve gün ışığından elde ettiği enerjiyi depolayarak 24 saat çalışan ilan anons sistemi 17 mahalleye bağlandı.

 

Havza Belediyesi tarafından ilçede kullanılan anons sistemlerini geliştirerek olası acil bir durumda enerji kaynağına ihtiyaç duymadan ve elektrik kesintilerinde 24 saat boyunca hiçbir enerji kaynağından bağımsız çalışacak olan anons sistemlerini faaliyete geçirdi.

 

Sistemlerin nasıl çalışacağı ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan Havza Belediye Başkanı Murat İkiz; Kurulan yeni anons sistemi ile ciddi manada tasarruf edileceğini belirterek, şunları kaydetti: “Burada önemli olan tasarrufun yanı sıra olası afet durumlarında ve elektrik kesintilerinde halkımızı bilgilendirme ve uyarma konusunda bir noksanımız giderilecek. Takılan yeni sistemler hiçbir enerji kaynağına ihtiyaç duymadan gün boyu topladığı güneş ve gün ışığından elde ettiği enerjiyi depolayarak 24 saat çalışabilecek. Amacımız kısa sürede öncelikli olarak ilçe merkezimizdeki 17 mahallemizde bu sistemi hayata geçirmek.”

BAYRAM KALE, SAMSUN

www.cihan.com.tr

01 Şubat 2016

 

BU BÖLÜMDEKİ DİĞER BAZI BAŞLIKLAR