Hatay Büyükşehir Belediyesi kendi elektriğini üretecek

Hatay Büyükşehir Belediyesi Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Dairesi Başkanlığı, bünyesinde oluşturduğu Elektrik İşleri ve Aydınlatma Şube Müdürlüğü ile güneş enerjisinden elektrik elde edebilmek için ön çalışma başlattı.

 

Büyükşehir Belediyesi Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Dairesi Başkanlığı ekipleri, gerçekleştirdiği peyzaj çalışmalarının yanı sıra arıcılık yapan vatandaşlara enerji tedarik edilmesi ve aynı zamanda park, bahçe, sokak, süs lambalarına enerji sağlanması amacıyla doğal yollardan elektrik üretme çalışmalarına hız verdi.

 

Doğal enerji kaynakları ile elektrik üretme yoluna giderek çevre duyarlılığıyla harekete eden yetkililer, yerleştirilecek güneş panellerinden elde edilen elektriği akülerde depolayarak, havanın kararmasıyla özel ampullerle aydınlatma sağlama prensibine dayanan sitemde, etüt çalışmalarının tamamlanması ve gerekli alt yapının oluşturulmasının ardından çalışmalarını hızlandırılacağını bildirdi.

 

Gerçekleştirilmesi için ön çalışmalar başlatılan bu çalışma ile enerji tasarrufunun yanı sıra Hatay’ın renkli aydınlatmalarla görülmeye değer bir görüntüye sahip olacağı kaydedilirken, etüt çalışmalarının tamamlanması ve gerekli altyapının oluşturulmasının ardından projenin uygulanmasına en kısa sürede başlanacağı kaydedildi. (İHA)

www.milliyet.com.tr

29.02.2016

 

BU BÖLÜMDEKİ DİĞER BAZI BAŞLIKLAR