CeBIT Bilişim Eurasia 2009 …

CeBIT Bilişim Eurasia kapılarını Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile açtı.

 

Avrasya nın en büyük iş geliştirme ve teknoloji platformu CeBIT Bilişim Eurasia, bugün 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım ın katılımıyla gerçekleşen görkemli bir törenle açıldı.

 

Tüyap Büyükçekmece Fuar ve Kongre Merkezi nde gerçekleştirilen ve 11 Ekim Pazar gününe kadar sürecek olan CeBIT Bilişim Eurasia 2009 da binin üzerinde şirket 45 farklı sektöre yönelik kurumsal çözümlerini sunacak.

 

Katılımcı şirketler ayrıca, 3G destekli dizüstü bilgisayarı, dijital fotoğraf makinesi, kamera, navigasyon, ev sinema sistemleri, WiFi, geniş bant ağ çözümleri, dijital eğlence, donanım, yazılım ve çevre birimleri ile ilgili ürün, yenilik ve hizmetlerini sergileyecek.

 

Özellikle işini bilişim teknolojileri ile geliştirmek isteyen iş adamları için kapsamlı bir bilgilenme platformu oluşturmak amacıyla iş ve sivil toplum kuruluşlarının etkinlikleri ve özel projelerle zenginleştirilen CeBIT Bilişim Eurasia da ürünlerin yanı sıra bilişim teknolojilerinin kullanım alanlarına ilişkin farklı örnekler, farklı bakış açıları da sunulacak.

 

Rakamlarla CeBIT Bilişim Eurasia 2008

 

Ziyaretçi girişi : 159 bin 302

Fuarda görev yapan kişi sayısı : 7 bin 789

Fuardaki gelişmeleri izleyen yerli ve yabancı basın mensubu sayısı : 1888

Fuarın katılımcı şirket sayısı : 971

Fuara katılan ülke sayısı : 21

Bu ülkeler : ABD, Almanya, Avusturya, Birleşik Arap Emirlikleri, Belçika, Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti, Çin, Fransa, Hong Kong, İspanya, İsveç, İtalya, Kanada, Kore, Macaristan, Polonya, Rusya, Singapur, Tayvan, Türkiye.

Net fuar alanı : 26 bin 256 metrekare

Brüt fuar alanı : 60 bin metrekare

 

www.cebitbilisim.com

7 – 11 Ekim 2009 / İstanbul, Türkiye

BU BÖLÜMDEKİ DİĞER BAZI BAŞLIKLAR