Reina ve Suada yeşil enerji kullanacak

Akenerji, Reina ve Suada gibi mekanlarının işletmecisi Su Entertainment Group ile enerji tedarikini içeren bir sözleşme imzaladı.

 

Akenerji açıklamasına göre, grubun tüm işletmelerinin enerjisi bu aydan itibaren Akenerji tarafından temin edilecek.

 

Su Entertainment Group, Akenerji den satın alacağı yıllık enerji miktarı ile her yıl yaklaşık bin 550 ton karbon salınımını engelleyerek 73 bin ağacın sağladığı temiz havaya eşdeğer bir katkıda bulunacak.

 

Elektrik piyasasında üretim, dağıtım, toptan satış ve perakende satış alanlarında faaliyet gösteren Akenerji, müşterilerine ihtiyaç duydukları elektrik enerjisini, mevcut elektrik tarifelerinden daha ekonomik koşullarla sağlıyor.

 

Akenerji Genel Müdürü Ahmet Ümit Danışman, açıklamada yer verilen değerlendirmesinde, enerji maliyetini düşürmek isteyen serbest tüketiciler tarafından en çok tercih edilen şirket olduklarını belirterek, bu talebi karşılamak için yatırımlarına aralıksız sürdürürken, aynı zamanda küçük üreticilerin ürettiği elektriği bünyesinde toplayan bir ticari platform yaratmak istediklerini kaydetti.

 

Danışman, Su Group un enerjisini daha ekonomik koşullarda ve yenilenebilir enerji kaynaklarından karşılayacaklarını bildirdi. www.hurriyet.com.tr / ekonomi / 09.07.2010

BU BÖLÜMDEKİ DİĞER BAZI BAŞLIKLAR