Toshiba, TAET’i faaliyete geçirdi

Toshiba Corporation yüzde yüzüne sahip olduğu Türkiye’deki satış iştiraki Toshiba Altyapı ve Elektronik Anonim Şirketi’nin (TAET) faaliyete geçişini İstanbul’da, düzenlenen açılış töreni ile duyurdu.

 

Toshiba Corporation (Tokyo: 6502), yüzde yüzüne sahip olduğu Türkiye’deki satış iştiraki Toshiba Altyapı ve Elektronik Anonim Şirketi’nin (TAET) faaliyete geçişini İstanbul’da, Toshiba Corporation Başkan Yardımcısı ve Enerji Sistemleri İş Birimi Başkanı Yasuharu Igarashi’nin katılımıyla düzenlenen açılış töreni ile duyurdu. Eylül 2010’da kurulan önceki pazarlama iştirakinin yerini alacak olan TAET, Türkiye ve çevresindeki bölgedeki termal, hidro, rüzgar ve solar fotovoltaik enerji sistemlerinin satış tanıtımlarının geliştirilmesinden sorumlu olacak.

 

Türkiye’deki ekonomik büyüme paralelinde son dönemdeki elektrik talebi artışı yıllık %6 düzeyinde artış gösteriyor. Türk hükümeti bu doğrultuda elektrik üretimini 2023 yılında iki kat artışla 125 GW’a çıkarmayı planlıyor.

 

Toshiba pazara, aralarında dünyada en yüksek pazar payına sahip olduğu yüksek verimli termal ve jeotermal enerji sistemlerini de içeren kapsamlı bir enerji üretim teknolojisi seçenekleri sunacak. Hidro enerji sisteminde Toshiba’nın Türkiye’deki proje deneyimi 1978’e kadar uzanıyor.

 

İlerleyen dönemde TAET sermaye tabanını daha da güçlendirme hedefi doğrultusunda yerel partnerlerle işbirliğini geliştirecek. TAET’i Türkiye ve komşu ülkeleri kapsayan bölgede satış ve tedarik üssü olarak konumlayan Toshiba, 2017 mali yılında 400 milyon dolarlık satış hedefliyor.

www.gunesdergisi.com

03.10.2013

BU BÖLÜMDEKİ DİĞER BAZI BAŞLIKLAR