Gıda Tarım ve Hayvancılık Fuarı Urfa`da yapılacak

Türkiye`de tarımsal anlamda önemli bir potansiyele sahip olan Şanlıurfa, Gıda Tarım ve Hayvancılık Fuarı`na ev sahipliği yapacak.

 

GAP`ın tahıl ambarı konumunda bulunan Şanlıurfa, Gıda Tarım ve Hayvancılık Fuarı`na hazırlanıyor. Gerçekleştirilecek fuarın organizasyonunu üstelenen şirketle görüş alış verişinde bulunan Şanlıurfa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya, GAP`ın merkezi ve Türkiye tarımının başkenti olan Şanlıurfa`da bu tip organizasyonların olmasının umut verici olduğunu söyledi.

 

Her şeyi devletten beklemek yerine özel sektör tarafından atılacak ciddi adımların, Şanlıurfa`nın ekonomisini canlandıracağını ve çıtayı yükselteceğini sözlerine ekleyen Başkan Kaya; "Tarihi neredeyse insanlık tarihiyle birlikte anılan Şanlıurfa, dünya tarımının önemli orijinlerinden biridir." dedi.

 

Makarnalık buğdayın gen merkezi olan Şanlıurfa`nın bağcılıkta da önemli bir yeri olduğunu belirten Kaya, "Şanlıurfa Bereketli hilal diye bilinen topraklardır. Meyve bahçeleriyle de Evliya Çelebi`nin hatıratına giren Şanlıurfa`dır. Şu anda da dünyanın en fazla pamuk yetiştirilen ili Şanlıurfa`dır. Bu kadar önemli bir tarım potansiyeline sahip olan ilimizde böyle organizasyonların düzenlenmesi mevcut potansiyelimizi arttıracaktır" diye konuştu.

 

Eski 11 Nisan Stadyumunun bulunduğu alanda yapılacak olan Gıda, Tarım ve Hayvancılık Fuarı için özel stant kuracak olan firmalara stant teslim tarihi 22 Nisan`da, paket stant ile katılan firmalara stant teslim tarihi ise 23 Nisan tarihinde yapılacak.

 

Fuar 24-25-26-27 Nisan tarihlerinde ziyaretçilere açık olacak. (Kaynak: Gazeteipekyol)

www.haberler.com

27.03.2014

 

BU BÖLÜMDEKİ DİĞER BAZI BAŞLIKLAR