Azerbaycan`dan ALTERNATİF enerji hamlesi

AREA Başkanı Bedelov, "Enerji ihtiyacımızın yüzde 16`sı ALTERNATİF enerji kaynaklarından karşılanıyor. Hedefimiz bu oranı önümüzdeki yıllarda yüzde 20`ye çıkarmak" dedi.

 

Azerbaycan ALTERNATİF ve Yenilenebilir Enerji Kaynakları Devlet Ajansı (AREA) Başkanı Akim Bedelov, ülkenin enerji ihtiyacının yüzde 16`sının natif enerji kaynaklarından karşılandığını bildirdi.

 

Azerbaycan`da, "7. Uluslararası Sürdürülebilir Kalkınma İçin Enerji Forumu" başladı. Başkent Bakü`de, AREA ile Birleşmiş Milletler Avrupa Ekonomik Komisyonu tarafından ortaklaşa düzenlenen foruma 70 ülkeden 400`den fazla devlet görevlisi, enerji uzmanı, akademisyen ve yatırımcı katıldı.

 

AREA Başkanı Bedelov, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, forumda 12 Aralık 2015`te imzalanan Paris İklim Anlaşması ve Herkes İçin Sürdürülebilir Enerji (SE4ALL) programından doğan yükümlülüklerin müzakere edileceğini bildirdi.

 

Petrol politikaları ve ALTERNATİF enerji kaynaklarını masaya yatıracaklarını belirten Bedelov, bu konuların sürdürülebilir kalkınma ve iklim değişiklikleri sürecinde çözüme kavuşacağını kaydetti. (AA)

www.aksam.com.tr / ekonomi

18.10.2016

 

BU BÖLÜMDEKİ DİĞER BAZI BAŞLIKLAR